Obejmy

Zaciski zaciskowe posiadają nadzwyczaj duże przeznaczenie. Sporządzane są też z rozmaitych towarów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż zakończeń i złączy do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając właściwy typ fragmentu montażowego, należy wziąć pod uwagę typ montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do prędkiego spajania pakietów drutów, kabli, węży, rurek- zobacz: http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych wypadkach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na znaczne temperatury. Mają szeroki obszar zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są bardzo wytrzymałe.

Cechuje je wysoka odporność na warunki pogodowe, zwłaszcza na postępowanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na aktywność paliw ciekłych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Zdołają być używane też w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do sprawnego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na mocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych urządzeń.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i proste w montażu, nie wymagają zastosowania dodatkowych przyrządów, połączenie opaski można przeprowadzić ręcznie- http://obejmy-mocowania.pl

Istnieją też obejmy przeznaczone do ściskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, bądź te określone do końcówek typu hydraulicznego

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *