Drobny pub, punkt, sprzedający kanapki

Czy mały kanapkowy bar zorganizuje catering dla ogromnej ilości osób, nie mając starczającego zaplecza? Będzie musiał wynająć kuchnię w innym lokalu, albo zamówić tam po prostu potrawy. Catering, to nie jedynie produkcja gastronomiczna. To także porcelana stołowa, sztućce, obrusy, dekoracje, chłodnie i lodówki do przechowywania przygotowanych smaków. To również samochody chłodnie do transportu produkcji oraz oprzyrządowania na miejsce imprezy. Warto o tym pamiętać, zlecając firmie przygotowanie cateringu, i należy uczynić, czym firma dysponuje. W innym wypadku, imprezę zlecimy pośrednikowi, a nie firmie cateringowej.

Drobny pub, punkt, sprzedający kanapki, naleśniki, może prowadzić catering, ale powinien pozostać przy reklamie i sprzedaży własnego menu, albowiem to robi najporządniej oraz ma do tego możliwości. Duża restauracja hotelowa jest w stanie zapewnić catering o wiele bardziej wystawny, dla kolosalnej ilości osób, bo ma możliwość przygotowania w najwyższym stopniu wymyślnych dań w własnej kuchni catering kraków.

Z jakiego powodu catering oraz dieta pudełkowa staje się tak popularna?
Gdy w latach dwudziestych ubiegłego wieku J.Willard Marriott otworzył własny prywatny sklepik z kawusią oraz gorącymi kanapkami, nawet nie sądził o tym, iż jest to zarzewie cateringu, który zezwoli mu na zbudowanie w przyszłości jednej z najpoprawniej prosperujących na świecie sieci hotelowych. Pomysł na catering powstał z obserwacji, że jego klienci spiesząc się, w znacznej większości zabierają kupione kanapki ze sobą. Okazało się, iż kanapki 'na wynos’ zezwoliły mu się w krótkim czasie na tyle naznaczyć, że swoją ofertę rozszerzył na linie lotnicze, w jakich serwowano pasażerom przekąski w trakcie lotu. Stąd dzisiaj, większość linii lotniczych prowadzi na pokładzie catering.

W późniejszym czasie zaistniały tysiące firm cateringowych, które obsługiwały klientów w miejscach oraz sytuacjach, zgodnie z życzeniem. Najwięcej imprez cateringowych organizowanych jest na zlecenie korporacji, jednakowoż coraz to więcej ludzi prywatnych korzysta we własnych domach z cateringowych ofert. Wystawne, familijne przyjęcia aranżowane są nie wyłącznie w restauracjach, niemniej jednak w prywatnych posiadłościach, ogrodach, w plenerze. Wszystko rozpoczyna się od spotkania z kontrahentem oraz ustalenia konwencji usługi gastronomicznej. Bardzo istotny jest rodzaj imprezy, bowiem usługi gastronomiczne różnią się od siebie, w zależności od okazji. Inaczej będzie wyglądać przyjęcie komunijne, uroczystości weselne, urodziny, rodzinne spotkanie, kolacja w ogrodzie, uroczystość biesiadna, uroczysty bankiet, czy impreza przy szwedzkim stole. Jest cała masa elementów, które formułują przebieg i konwencję uroczystości, konieczne jest w związku z tym dopracowanie oraz przedyskutowanie wszystkich detali przedsięwzięcia gastronomicznego.

Toteż catering jest usługą żywieniową, dlatego musi być przygotowany i przeprowadzony na najwyższym poziomie. Nie polega to tylko na przewiezieniu naczyń oraz jedzenia z restauracji w określone miejsce. Współczesny catering to też dobór stosownej oprawy, dekoracji do charakteru i miejsca imprezy. Odpowiednia aranżacja miejsca, wybór potraw, stylistyka, sposób serwowania, właściwa ilość obsługi, to nadrzędne dla cateringu sprawy. Aby klienci byli zadowoleni, wszystko ma obowiązek przebiegać sprawnie, nienagannie, zarówno w przygotowaniu, przebiegu imprezy, jak i sprzątaniu po jej zwieńczeniu. Jeżeli jakaś dieta pudełkowa firma cateringowa ogłasza się, że jest w stanie zrobić wszystko, przeprowadzić każdą imprezę gastronomiczną, nie za niezwykle wolno w to wierzyć. Jeżeli ktoś mówi, iż potrafi zrobić wszystko, to znaczy, że umie nie dużo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.