Komputery 1

W związku z rozwojem technologii niemal w kilka chwil staliśmy się świadkami prawdziwych zmian. Jednego dnia wystarczała nam maszyna do pisania, a drugiego dnia obsługiwaliśmy komputery.
Przede wszystkim wdrożenie było bolesne i długotrwałe, głównie tam, gdzie potrzebne było odpowiednie przeszkolenie pracowników. Dużo szybciej z komputerami oswajało się młode pokolenie, które przyswajało sobie komputery PC i różne nowości z odwagą i bez lęku.

Dyskietki i komputery
Na pewno dużo młodych ludzi często wspomina swój pierwszy komputer. Zupełnie niekolorowy ekran, dziwny DOS i strach, że wciśnięcie niewłaściwego guzika spowoduje zniszczenie bardzo drogiego komputera – . Zamiast typowych teraz pendrive’ów używano zapomnianych dyskietek. Ponadto panował MS-DOS, więc odpalenie jakiegokolwiek programu było naprawdę trudne. Jeśli już za sprawą przypływu humoru rodziców dało się włączyć jakąś grę, to myszka też sprawiała kłopoty. To przecież klawiatura była głównym sprzętem.

Od kiedy pojawiły się komputery osobiste, odmienił się także wizerunek systemów operacyjnych. Powstał Windows i od tego czasu wszystko zaczęło funkcjonować inaczej. Kultura obrazkowa, prosty w obsłudze interfejs doprowadziły do tego, że łatwiejsza stała się praca i szkolenie pracowników. Biznesmeni kupują TAG=komputery dla firm. W dodatku zaczęła tworzyć się sieć. Ciągle ulepszana zyskała globalny wymiar. https://www.rst.software

Wejście do normalnego życia komputerów spowodowało, że aktualnie dokumenty otrzymały cyfrowy kształt. Pojawiła się zatem możliwość innego niż do tej pory ich zabezpieczania. Powstała ekipa informatyków,zajmująca się administrowaniem sieci, służącej do wymiany informacji. Zostały wprowadzone nowe zjawiska. Profesjonalne serwery intel, częste aktualizacje systemu i tworzenie backup’u. Czy ktoś pomyślał, że maszyny zdominują nasze życie prywatne? (Dowiedz się więcej ->  https://rst.software )

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.